Homlokzatfelújítás tapasztalatai és buktatói - gyakorlati szemmel - Ősszel újra!
MÉK: 1 pont/nap (2024/129)
2024.október 9-én és 2024. október 14-én
2 napos továbbképzés személyes részvétellel a Baumit dorogi központjában és online is!
A 2019-ben és 2020-ban több száz építész érdeklődésére számot tartó kétnapos képzés elsősorban tervezői oldalról közelítette meg a homlokzatképzés legkülönbözőbb témáit. A 2024-ben a gyakorlati oldal kerül fókuszba!
Az ezúttal is két részre osztott képzéseken más megközelítésben vesszük górcső alá a témát. Az építőiparban tapasztalható szakemberhiány, a felújítások szerepének előtérbe kerülése kapcsán elemezzük azokat a gyakorlati tapasztalatokat és a homlokzatképző elveket, amelyekkel a „nagykönyvben” megírtakon túl a szakemberek akár nap mint nap találkoznak. Megvizsgáljuk a témát abból az akár újnak is mondható aspektusból is, hogy az esztétika mint fő felújítási szempont helyét, vajon milyen mértékben veszi át a felhasználható műszaki megoldásokkal elérhető energiahatékonyság, a költséghatékonyság, a környezettudatosság, vagy a minél kisebb ökológiai lábnyom kérdése. Sokak szerint ezek az elvek, ha túl lassan is válnak tényezővé, de egyre több helyen kerülnek szóba. A két nap során számos gyakorlati tapasztalatot, buktatót veszünk sorra, amelyek hasznosak lehetnek olyan tervezők, műszaki ellenőrök, felelős műszaki vezetők számára, akik az utólagos homlokzati hőszigetelés területén dolgoznak, de természetesen a téma iránt érdeklődő építész kollégákat is szeretettel várjuk.
1. NAP - Utólagos homlokzati hőszigetelések tapasztalatai és buktatói - gyakorlati szemmel
2024. október 9. 10:00 – 16:00
MÉK 1 pont (2024/129)
Előadók: Kövi László, magasépítő mérnök, műszaki ellenőr és Kékesy Péter, okleveles építészmérnök, a Baumit Kft. alkalmazástechnikai vezetője
A nap témái:
- A modern hőszigetelés, mint az épület energiamérlegének kulcstényezője.
- Épületfizikai alapok
- Páratechnika
- Rendszerszemlélet
- A rendszerek minősítésék jelentősége- és tartalma
- Garanciális kérdések, gyártói feladatok
- Kivitelezési szabályok
- Jellemző csomópontok
- Tűzvédelmi kérdések
- Tipikus beépítési helyzetek
- A leggyakoribb döntési helyzetek és hibák
- A fejlesztés további lehetőségei
- Energiahatékonyság, környezetvédelmi szempontok
- Gyakorlati tapasztalatok, megvalósult példák, jellemző nehézségek, buktatók
A nap során közösen megtekintjük a Baumit dorogi gyárát. A program során 15 perces szüneteket tartunk.
2. NAP - Vakolatfelújítás, felújító rendszerek, műemlékvédelem - gyakorlati szemmel
MÉK 1 pont (2024/129)
2024. október 14. 10:00 – 16:00
Előadó: Gyenes-Lele Adrián, történeti épületdiagnosztikai és rehabilitációs szakmérnök, a Baumit Sanova felújító vakolatrendszerek termékfelelőse
- Kötőanyagok, habarcsok működése
- A vakolatok kötésének paraméterei, sólekötő-, szárító- és felújító vakolatok kötőanyagai, összetétele és működése
- Jellemző rétegrendek
- Tervezési szempontok
- A használt rendszerek alkalmazási területei
- A mintavételek és laborvizsgálatok módja és tartalma
- A felújítás tervezése, a kivitelezés lépései, buktatói
- Jellemző hibák, fontos szabályok és tudnivalók
- Kiemelkedően kivitelezett épületek példák bemutatása, referenciák, tapasztalatok
- Egyszerű vakolatfelújítás, kombinációs megoldások
- NHL-rendszer
- Műemléki épületek
- Cementtartalom
- Hidrofóbizáló szerek és diszperziók felhasználása, illetve tilalma
- Gyakorlati tapasztalatok, megvalósult példák, jellemző nehézségek, buktatók a műemlékfelújítások területén
- A Tallián-kúria megújulása Bolháson Sanova műemléki felújító vakolatrendszerrel
A nap során közösen megtekintjük a Baumit dorogi gyárát. A program során 15 perces szüneteket tartunk.
Részvételi feltételek
Személyesen a Baumit dorogi központjába (2510 Dorog, Baumit út 1. Oktatási Kabinet) invitáljuk az építész kollégákat. A részvételi díj személyes részvétel esetén bruttó 4 000 Ft/nap (3 150 Ft+Áfa/nap). A személyes részvételre korlátozott lehetőség van, kérjük amennyiben személyesen szeretne részt venni, mihamarabb jelentkezzen!
Busztranszfer: Amennyiben Budapest, III. kerületből szeretne ingyenes busztranszfert igénybe venni a képzés helyszínére utazáshoz, kérjük a jelentkezésével egyidőben jelezze igényét a
Online kreditpont igénylése nélkül egyénileg bárhonnan elérhető díjmentesen az online közvetítés (átlagos sávszélességű) szélessávú interneten keresztül, de a részvétel ebben az esetben is jelentkezéshez kötött (hogy a közvetítési linket a továbbképzés előtti napon el tudjuk küldeni e-mail-en)! Sőt, amennyiben szeretné, ellenőrizheti tudását a teszt kitöltésével, de ebben az esetben nem tudunk kreditpont igazolást kiállítani.
MÉK továbbképzési pontot igénylők számára a képzés online követése esetén a részvételi díj 4 000 Ft/nap (3 150 Ft+Áfa/nap). A kamarai pont megszerzése a részvételi díjon felül a képzést követően e-mail-ben elküldött teszt helyes kitöltéséhez kötött.
Jelentkezés
Amennyiben még nem tette, kérjük regisztráljon és hozza létre fiókját az alábbi linken:
A regisztrációt követően a jövőben nyomon tudja követni az Ön által már elvégzett képzéseket és fiókjába belépve egyszerűen tud jelentkezni képzéseinkre.
FIGYELEM! A képzés bármelyik napjára jelentkezhet, a képzés egyes napjai külön is elvégezhetők. Ha csak az egyik napon szeretne részt venni, úgy az alábbi linkre kattintva, azt a napot tegye csak a kosarába, amelyen részt szeretne venni!
Amennyiben mind a két napra szeretne jelentkezni, úgy az alábbi gombra kattintva, mindkét képzési napot válassza ki és tegye a kosarába!
Figyelem! A jelentkezés után a visszaigazoló e-mail-ben a táblázatban szereplő összeget utalják el! (Az "Utólagos homlokzati hőszigetelések tapasztalatai és buktatói - gyakorlati szemmel" és a "Vakolatfelújítás, felújító rendszerek, műemlékvédelem - gyakorlati szemmel" képzésekre a részvételi díj 4 000 Ft/nap személyes és kreditpont igénylése esetén online részvétel esetén is.
Kérjük, segítse munkánkat és a folyamat gördülékenységét azzal, hogy mindenhol szabályosan jár el és adatait pontosan adja meg! Köszönjük!
Az adatkezeléssel kapcsolatos információkat és Általános szerződési feltételeket az alábbi linken éri el.
További információ kérhető:
Báder-Urbán Andrea, továbbképzési referens
Mobil: +36 70 850 5788
E-mail: